pátek 16. března 2012

Tomio Okamura Umění vládnout

Jakou knihu jste nedávno dočetli, popř nějakou povídku? Já jsem dočetla nedávno knihu Tomio Okamura Umění vládnout.
Tomio Okamura v knize Umění vládnout vyjadřuje svůj názor na naší společnost, na současnost, zamýšlí se nad aktuálními problémy z nejrůznějších oblastí a nabízí konkrétní vize, kam by naše země měla v zásadních oblastech směřovat.Napravo? Nalevo? Dopředu! Buďme politicky nekorektní!Proč by měli být politici ministry?Jsme připraveni na globální katastrofy? Naše heslo? Vždy nepřipraven!Radujme se ze své země. Naše země je a bude taková, jako jsme my. Když budeme k sobě poctiví, milí, pak bezesporu milá a poctivá bude i naše země. Lidé, co mají nedoložené miliony z čachrů se státními zakázkami, jsou na nejvyšších postech naší země.
Energetická doktrína: Zbavme se ropy. Z ropy žijí ruští generálové a muslimští teroristé.
Stávající EU je na obtíž, diskuze o euru je v současnosti zbytečná.
Odpovědnost za dějiny nese každý z nás.
Jaký je problém politiků dnešní doby? Jak získat hlasy voličů? Bohaté strany najímají experty na marketing a public relations, a tak platí drahé zahraniční reklamní agentury s jediným cílem – získat hlasy a jejich pomocí i politickou moc. Z toho plyne zásadní problém politiky dnešní doby: Politika směřuje k získání moci. Nikoli k jejímu nejlepšímu využití.
Politici nemají vize, nemají ideje, krom jediné – vyhrát volby a sestavit vládu.
Nejsem politik ani politolog. Ale jsem občan země, která je mou vlastí. Země, kterou i moji předkové pomáhali budovat, umírali za ni nebo trpěli. V téhle knize chci představit svůj pohled na společnost a směr, kterým by se měla ubírat. Politika není nic špinavého. Špinavý může být jen politik, politika sama je správa věcí veřejných a měla by být odpovědností každého z nás.
Autor: Tomio Okamura
Rok vydání: 2011
Vydavatelství: Fragment

0 komentářů:

Okomentovat

Krásný den všem

Ocenění blogu

Ocenění blogu